Další stěhovací služby

  • Montáž a demontáž nábytku, balení
  • Stěhování archívů
  • Stěhování elektrospotřebičů
  • Stěhování křehkých předmětů
  • Stěhování elektroniky a IT
  • Stěhování obrazů a starožitností

Provádíme i další stěhovací služby, mezi které patří stěhování v rámci jednoho objektu, stěhování skladů, archivů.

Prakticky při každém stěhování se najdou věci, které jsou hodně náchylné k poškození během přepravy – křehké předměty ze skla, porcelánu apod.

Stěhování obrazů a starožitností.

Při stěhování obrazů, stěhování soch a dalších starožitností je třeba zabalit celé dílo do několika vrstev bublinkové folie. Zvláště je třeba se zaměřit na rohy a další místa, která jsou náchylná k poškození. Pro větší vyztužení používáme vlnitou lepenku nebo karton. Takto obalené dílo následně vložíme do pevné kartonové krabice vyplněné speciálním polystyrenovým materiálem, který chrání při otřesech během manipulace i převozu.

Při stěhování soch a obrazů velkých rozměrů je třeba na stěhování připravit speciální dřevěnou konstrukci, která zaručí bezpečnost při manipulaci. Proto vždy doporučujeme návštěvu našeho technika, který si prohlédne stěhované věci a přilehlé prostory, kterými se bude stěhovat.

Stěhování křehkých předmětů.

Obecně je stěhování křehkých předmětů možné pouze po velice pečlivém zabalení. Větší křehké předměty balíme zvlášť do bublinkové fólie a fixační fólie. Pro zvýšení lze balení zpevnit vlnitou lepenkou nebo kartonem. Menší předměty lze po zabalení ukládat do stěhovacích krabic.

Stěhování nábytku.

Náročnost stěhování nábytku závisí na materiálu nábytku, jeho rozměrům a váze. Nábytek předem vyprázdníme a vyndáme poličky. Skříňky pečlivě zabalíme a zabezpečíme proti otevření při přenášení nebo transportu. Všechen nábytek při stěhování balíme minimálně do stretch folie, aby nedošlo k zašpinění nebo poškrábání během přepravy.

Stěhování elektrospotřebičů.

Při stěhování těchto předmětů je potřeba dodržet určité postupy a podmínky, které zamezují vzniku poškození při manipulaci či přepravě.

Při stěhování ledniček a chladniček je vždy lepší manipulovat se spotřebiči ve vertikální poloze. Zejména má-li být lednice používána bezprostředně po stěhování. Je-li plánována delší přeprava, je nutno lednici odmrazit a vyprázdnit nádobu na vodu. Všechny skleněné části (police, držáky) vyjměte z lednice před jejím stěhováním. Tyto předměty se zabezpečují bublinkovou folií a převáženy jsou samostatně. Na zabezpečení lednice použijte fixační folii, která oproti lepící pásce nemůže poškodil povrchový lak lednice.

Stěhování myček může probíhat ve vertikální poloze nebo i položené na zadní straně (ne na dveřích!!!). Doporučujeme z myčky vytáhnout vyjímatelné příslušenství. Zejména koše na ukládání nádobí by mohly poškodit otočné trysky v myčce. Tyto pohyblivé části se zabezpečovat nemusí. Myčka musí být vypuštěná a nesmí obsahovat žádnou vodu.

Sporáky a varné desky se dají rozdělit do tří základních skupin – na plynové, sklokeramické a indukční. Jakékoli odpojování a zapojování plynových spotřebičů se musí vždy provádět odborně.

Stěhování elektroniky a IT.

Při stěhování elektroniky – vše je třeba pořádně zabalit!

Pokud stěhujete stolní počítač, je třeba odpojit všechny kabely a ideálně je úplně oddělit na obou koncích, pokud to lze. Samotný stolní počítač se balí do stretch folie nebo bublinkové folie a následně se přepravuje ve speciální kartonové krabici na počítače.

Periferie (klávesnice, myš, reproduktory) je lepší zabalit jednotlivě do bublinkové folie nebo bublinkových sáčků. Pro monitory platí v podstatě stejná pravidla jako pro LCD a plazmové televize.

U notebooků je stěhování většinou úplně jednoduché – notebook vložit do tašky a je to. Pokud nemáte tašku na notebook, pak přichází ke slovu opět bublinková folie a speciální krabice na notebook.

Při stěhování firem běžně dochází k tomu, že se firma stěhuje kompletně. To může obnášet i stěhování serveru. V takovém případě je třeba počítat s tím, že může být Váš web po dobu odpojení a znovu zapojení serverů nedostupný a je tak vhodné informovat Vaše zákazníky předem. Samozřejmostí v tomto případě je, že se tomu naši pracovníci přizpůsobí a servery balí a nakládají až mezi posledními a naopak jsou první na svém místě po přestěhování.